fbpx

Komunia bez gadżetów

KAMPANIA SPOŁECZNA

Nasze cele:

Przypomnienie duchowego wymiaru I Komunii Świętej

Wymiar duchowy I Komunii Świętej wydaje się oczywisty, ale nierzadko zostaje w praktyce przysłoniony przez nadmierne zwracanie uwagi na sprawy materialne: jak najbogatsza oprawa uroczystości, wystawne przyjęcie, drogie prezenty. Jesteśmy przekonani, że warto ciągle na nowo przypominać o tym, że I Komunia Święta ma przede wszystkim wymiar duchowy.

1

Zachęcenie do rozważnego wyboru prezentów komunijnych

Obdarowywanie innych prezentami przy okazji ważnych wydarzeń jest bardzo pięknym i wartościowym zwyczajem. Kiedy jednak zwracamy na te prezenty nadmierną uwagę, kiedy stają się one bardzo wyszukane i drogie, wrażenia związane z ich otrzymywaniem mogą zupełnie przesłonić istotę I Komunii Świętej, w którym największym prezentem jest samo przyjęcie Eucharystii, a wszystko inne powinno pozostać dla tego wydarzenia tłem.

2

Zwrócenie uwagi na negatywny wpływ mediów cyfrowych na dzieci

Niezwykle popularnym prezentem komunijnym są w ostatnich latach zaawansowane urządzenia elektroniczne, w szczególności smartfony. Wielu rodziców nie zdaje sobie z tego sprawy, że jest to najczęściej prezent niedostosowany do tego wieku, że wymaga dużej rozwagi przy posługiwaniu się nim. Rodzice, którzy pozwalają dziecku na korzystanie z takich urządzeń bez ścisłego nadzoru ze swojej strony narażają je na poważne ryzyko kontaktu z treściami, które są dla dzieci bardzo szkodliwe, przede wszystkim z punktu widzenia moralnego.

3

Organizatorzy

Partnerzy

240000

wydrukowanych broszur informacyjnych

0

parafii

Group 11

0

szkół

Group 10

10

ekspertów

Potrzebujesz więcej informacji?

W kampanię można włączyć się przede wszystkim poprzez rozpowszechnianie związanych z nią materiałów wśród wszystkich osób zaangażowanych w przygotowania do I Komunii świętej. 

Pomysły na wartościowe prezenty komunijne można znaleźć m.in. na stronie „Pomysły na prezenty komunijne”.

W kampanii będą dostępne m.in.:

  • filmy na spotkania rodziców dzieci komunijnych
  • krótki kurs wideo nt. zarządzania mediami cyfrowymi w rodzinie
  • materiały nt. wpływu mediów dla dzieci

Alternatywy dla smartfonów można znaleźć na stronie „Alternatywy dla smartfona”.